معاون وزیر راه و شهرسازی:* احداث ۵۰۴ هزار واحد ملی مسکن آغاز شده است | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۹ | Thursday, 25 February , 2021
شناسه خبر:39281    ۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
معاون وزیر راه و شهرسازی:
احداث ۵۰۴ هزار واحد ملی مسکن آغاز شده است

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه متعهد به اجرای ۳۰۰ هزار واحد اقدام ملی در مناطقی بجز بافت فرسوده شدیم و هم اکنون ۵۰۴ هزار واحد در حال اجرا داریم گفت: ممکن است معدودی از واحدهای اقدام ملی مسکن به دلیل برخی مشکلات شروع نشده باشد اما طرح در قالب کلی، وضعیت مناسبی دارد و در برخی استانها از جمله یزد به زودی افتتاح خواهیم داشت.

به گزارش سازه خبر به نقل از ایسنا، محمود محمودزاده اظهار کرد: بالغ بر ۵۰۴ هزار واحد اقدام ملی مسکن آغاز شده است و اغلب پروژه ها در حال اجرا است؛ بعضی در مراحل اسکلت و دیوارچینی قرار دارد، برخی در حال آماده سازی زمین و تعدادی هم در مراحل فوندانسیون. اینکه بیان می شود بسیاری از پروژه ها هنوز شروع یا حتی جانمایی نشده اطلاعات درستی نیست. ممکن است تعداد معدودی از پروژه ها به دلیل برخی مشکلات هنوز شروع نشده باشد اما کلیت طرح در وضعیت مناسبی قرار دارد.

وی افزود: کسانی که برای مسکن ملی ثبت نام کردند دو گروه هستند. برای حدود ۱۳۵ هزار نفر زمین واگذار شده که تحت عنوان گروههای ساخت عموما در شهرهای کوچک در حال ساخت هستند که پروژه های آنها بین ۳ تا ۱۰ واحد است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: حدود ۳۲۶ هزار واحد نیز در قالب ۷۸۰۰ پروژه در سراسر کشور تعریف شده که در حال اجرا است. تمام متقاضیانی که پول واریز کرده اند به پروژه وصل شده و معلوم است پروژه شان کجاست. این اطلاعات بجز استان در سامانه ملی نیز قابل رصد است. بدین صورت که در نقشه کشور به صورت GIS می توان این طرحها را مشاهده کرد.

محمودزاده با بیان اینکه در بعضی استانها مراحل اجرای طرح اقدام ملی مسکن سریعتر پیش می رود گفت: تعدادی از پروژه ها در بعضی استانها به مرحله سوم گرفتن اقساط رسیده است و حتی بعضی طرحها از جمله استان یزد به زودی افتتاح می شود. کما اینکه از ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد نیز حدود سه ماه قبل در سایر مناطق از جمله استان کرمان افتتاح شد. از طرف دیگر استانهایی هستند که با توجه به مشکلات ابتدایی، اخیرا در حال آماده سازی مقدمات طرح هستند.

وی با اشاره به ۴۰۰ هزار واحد برنامه ریزی شده برای طرح اقدام ملی مسکن خاطرنشان کرد: از ۴۰۰ هزار واحد قرار است ۱۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده و۳۰۰ هزار واحد در سایر مناطق اجرا شود اما امروز ۵۰۴ هزار واحد با پیشرفت فیزیکی متفاوت در شهرهای مختلف کشور در حال اجرا است. در واقع ۲۰۴ هزار واحد اضافه بر تعهدات خود می سازیم که ممکن است پروژه هایی که با مشکلاتی مواجه شده در این بخش قرار داشته باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: طرح اقدام ملی مسکن در تمام نقاط کشور از جنوب سیستان و بلوچستان گرفته تا شرق و غرب ایران در حال اجرا است و روزانه پیشرفت می کند. هم اکنون بدنه مدیریتی و تخصصی و مهندسین کشور در جریان پروژه ها هستند و به همین نسبت مردم در جریان موضوعات قرارمی گیرند.

محمودزاده یادآور شد: طرح اقدام ملی مسکن از حدود یک سال و نیم گذشته از صفر شروع شده که همه کارها اعم از برنامه ریزی، تامین زمین، اخذ مصوبات لازم تماما در همین مدت انجام شده است. لذا هرچقدر طرح جلو می رود روی غلتک می افتد و مشکلات کمتر می شود. طرح اقدام ملی مسکن بر اساس شرایط اقتصاد بدون نفت طراحی شده که امکان اجرا وجود داشته باشد. در واقع به امید منابعی که وجود ندارد ننشستیم. در مجموع به نظرم شرایط طرح خوب و قابل قبول است و می توانم بگویم به زودی نمود این پروژه را در شهرها و مجموعه کشور، پررنگتراز قبل خواهیم دید و به صورت جدی به ثمر می نشیند.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir