معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:*ساخت و ساز غیر مجاز نتیجه برخورد غیرمنطقی با مهاجرت است | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹ | Saturday, 30 May , 2020
شناسه خبر:28645    ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
ساخت و ساز غیر مجاز نتیجه برخورد غیرمنطقی با مهاجرت است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بخش عمده ساخت‌وسازهای غیرمجاز، نتیجه برخورد غیرمنطقی با پدیده‌هایی مانند مهاجرت و توسعه مناطق است، افزود: دستگاه‌های مسئول باید متناسب با افزایش جمعیت، برای توسعه مناطق در حوزه مسئولیت خود برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش سازه خبر، جواد رحمتی در دومین جلسه کارگروه ویژه مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز استان، اظهار کرد: منطبق نبودن طرح‌های توسعه با نیازها و تقاضاهای مردم و چشم‌پوشی برخی دستگاه‌ها از تخلفات، مهم‌ترین عامل ساخت‌وسازهای غیرمجاز به ‌ویژه در حاشیه شهرهاست.

وی افزود: حاشیه‌نشینی و ساخت‌وساز غیرمجاز در حاشیه شهرها ناشی از عدم پاسخگویی به پدیده‌های طبیعی مانند مهاجرت است که در نهایت منجر به برخوردهای سلبی و اجباری و طرح‌هایی مثل بازآفرینی شهری می‌شود که تبعات خاص خود را دارد.

رحمتی اضافه کرد: متأسفانه بیشترین مواجهه با مسائل اجتماعی، پاک کردن صورت مسأله بوده است، در حالیکه اگر در زمان مناسب به نیازهای مردم پاسخ داده شود و راهکار قانونی پیش روی مردم قرار داده شود، از بسیاری از تخلفات نیز پیشگیری می‌شود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در عین حال بر مشارکت و عزم جدی همه دستگاه‌های مسئول برای جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز تأکید کرد و گفت: برای دست‌یابی به نتایج مورد انتظار، باید تمامی نهادها و دستگاه‌های دخیل در این حوزه مشارکت جدی داشته باشند و پیشگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز را در حوزه مسئولیت خود جدی بگیرند.

وی همچنین بر هماهنگی کامل دستگاه‌های مسئول با مراجع قضایی، پیگیری جدی احکام تخریب و برچیدن خدمات زیربنایی در ساخت‌وسازهای غیرمجاز، نصب تجهیزات مانیتورینگ در نقاط حساس و مستعد ساخت‌وساز، تشکیل به موقع پرونده‌های ماده ۹۹ و ۱۰۰ به محض مشاهده تخلفات ساختمانی، گزارش تخلفات ساخت‌وساز در محدوده روستاها توسط بخشداران به کمیسیون ماده ۹۹ و ضابطه‌مند کردن حمل نخاله‌های ساختمانی تأکید کرد.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir