مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی عنوان کرد:*ضرورت ایجاد مسیرهای جدید دسترسی به فرودگاه تبریز | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۴ آبان , ۱۳۹۹ | Sunday, 25 October , 2020
شناسه خبر:35350    ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی عنوان کرد:
ضرورت ایجاد مسیرهای جدید دسترسی به فرودگاه تبریز

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به بروز گره‌ها و مشکلات ترافیکی از میدان آذربایجان تا ورودی فرودگاه در برخی روزهای هفته، ایجاد مسیرهای ورودی و خروجی جدید به فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز ضروری است.

به گزارش سازه خبر، رامین آذری، در جلسه‌ کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی تبریز افزود: در روزهای تعطیل به ویژه جمعه، ترافیک مقابل پایگاه هوایی و مسیر فرودگاه شهید مدنی تبریز دوچندان می شود، در نتیجه برخی از مسافران که ترافیک را پیش بینی نمی کنند، از پرواز خود جا می‌مانند.

وی اظهار داشت: عمده مشکل بروز ترافیک در این محدوده را خودروهای ورودی از اتوبان پاسداران به میدان آذربایجان ایجاد می کنند؛  بنابراین اتخاذ تدابیر لازم برای رفع این مشکل و جلب رضایت شهروندان و مسافران ضروری است.

آذری، وجود پارک ها و تفرجگاه‌ها در اطراف فرودگاه تبریز را از دیگر عوامل بروز ترافیک به ویژه در فصول بهار و تابستان در این محدوده اعلام کرد و ادامه داد: به علت عدم رعایت قوانین ترافیکی از سوی برخی از شهروندان گره های ترافیکی در این محدوده ایجاد می شود.

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی تبریز نیز در این جلسه با بیان اینکه شرایط اجرای برخی پروژه‌های ترافیکی به گونه‌ای است که در صورت عدم اجرا، مشکلات کمتری بروز می کند، گفت: تغییرات اساسی در شریان های حمل و نقل شهر در نزدیکی فرودگاه تبریز ضروری است.

سونیا اندیش، با اشاره به بروز گره‌ها و مشکلات ترافیکی در ورودی های میدان آذربایجان، افزود: باید با انجام اقدامات اصولی نسبت به رفع این گره‌های ترافیکی اقدام‌ شود.

وی با بیان اینکه ورودی فرودگاه ها به عنوان ورودی شهرها محسوب می‌شود، اظهار داشت: اگر این ورودی ها به شکل اصولی ایجاد شده و ترافیک در آن روان و دارای مناظر زیبایی باشد، همواره در ذهن گردشگران خوب زیبا جلوه خواهد کرد که این موضوع در تبریز رعایت نشده و با اقدامات غیر اصولی، وضعیت ترافیکی اطراف فرودگاه شرایط مناسبی نداشته و در مقایسه با سایر فرودگاه های کشور بسیار متفاوت است.

در این جلسه اعضای کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی تبریز پیشنهادات خود را مطرح کرده و مقرر شد پیشنهادات ارایه شده برای حل مشکلات ترافیکی محدوده فرودگاه شهید مدنی تبریز توسط اداره کل فرودگاه های آذربایجان شرقی، شهرداری کلانشهر تبریز و سازمان ترافیک شهرداری در جلسات کارشناسی و با جزئیات بیشتری مطالعه و بررسی شود.

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمال غرب این کلان شهر روزهای تعطیل هفته از ساعات صبح تا ظهر و از ساعت ۱۹ عصر تا ۲۳ شب در فصول گرم از ترافیک شدید در محدوده خود رنج می برد.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir