مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی عنوان کرد:* بلاتکلیفی ۸۰۰واحد خسارت دیده زلزله قطور | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰ | Saturday, 17 April , 2021
شناسه خبر:39463    ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی عنوان کرد:
بلاتکلیفی ۸۰۰واحد خسارت دیده زلزله قطور

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی گفت: از مجموع واحدهای مسکونی خسارت دیده زلزله قطور ۸۰۰ مالک با وجود تامین اعتبار رغبتی به بازسازی نداشته و برای دریافت تسهیلات مراجعه نکرده اند.

به گزارش سازه خبر، محمود بدلی در خصوص آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله زده قطور خوی با بیان اینکه عملیات بازسازی تداوم دارد و تا پایان فعالیت دولت روند بازسازی منطقه زلزله قطور خاتمه می‌یابد، افزود: مالکان این واحدها که نزدیک یک هزار خانوار روستایی است در منطقه حضور نداشتند و امروز نیز رغبتی به بازسازی واحدها خود ندارند این امر یکی از دغدغه‌های مهم بنیاد مسکن استان است.

وی با اشاره به اتمام بازسازی و بهره برداری از دو هزار واحد مسکونی روستایی، اضافه کرد: در زلزله قطور خوی چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی خسارت دید که هم اکنون دو هزار واحد بازسازی و به بهره برداری رسید و هزار و ۵۰۰ واحد نیز در حال بازسازی هستند.

بدلی خاطرنشان کرد: از مجموع واحدهای در حال بازسازی برای سه هزار و ۲۹۵ واحد فنداسیون ریزی، سه هزار و ۴۲ واحد اسکلت بندی و ۲ هزار و ۸۰۰ واحد دیوار ساخته شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی با بیان اینکه عملیات بازسازی یک هزار و ۵۰۰ واحد خسارت دیده دیگر نیز در مرحله دیوارکشی و پوشش سقف قرار دارد، افزود: مجموع اعتبارات و تسهیلات بازسازی مصوب مناطق زلزله زده قطور در هیئت دولت بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان است.

بدلی با اشاره به اینکه از این اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض است که به صورت کامل پرداخت شده است، گفت :۳۱۰ میلیارد تومان نیز به صورت تسهیلات در بخش‌های احداث و تعمیر واحدهای مسکونی و تجاری، تأمین لوازم معیشتی خانگی و سرمایه‌ای و احداث جایگاه دامی در اختیار متقاضیان خسارت دیده قرار می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه برای هر واحد مسکونی روستایی ۴۰ میلیون تومان و شهری ۵٠ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه و ۱۰ میلیون تومان در روستا و ١٢ میلیون تومان در شهر بلاعوض پرداخت شده است، ادامه داد: همچنین پنج میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و ١۵ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای احداث جایگاه دامی و پنج میلیون تومان بلاعوض تأمین لوازم معیشتی به خسارت دیدگان قطور در نظر گرفته شده است.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir