محاسبه میزان مصالح مورد نیاز سازه‌ها با نرم‌افزارهای بومی | پایگاه سازه خبر
چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹ | Wednesday, 27 January , 2021
شناسه خبر:38453    ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
محاسبه میزان مصالح مورد نیاز سازه‌ها با نرم‌افزارهای بومی

گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان نرم‌افزاری برای صنعت ساختمان عرضه کردند که قادر است میزان مصالح مورد نیاز در یک سازه را محاسبه کند.

به گزارش سازه خبر، سعید صفری، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، گفت: این شرکت، با برقراری ارتباط با آنها نیاز این صنایع در حوزه‌های نرم افزاری را شناسایی و برای پاسخگویی به این نیازها، نرم‌افزارهای مختلف تولید می‌کند.

صفری افزود: نرم‌افزارها و سیستم‌های تولید شده در این شرکت، حوزه‌های تخصصی مانند سیستم‌های اتوماسیون ERP و دیگر نرم افزارهای تخصصی را شامل می‌شود که این صنایع برای پیشبرد کارها، به آن نیاز دارند. در حال حاضر نیز بخش عمده‌ای از فعالیت این شرکت بر صنعت ساختمان متمرکز است.

مجری طرح با اشاره به فعالیت‌های دانش‌بنیان متخصصان این شرکت، یادآور شد: برای مثال، محاسبه نوع و ضخامت رنگ به کار رفته در اسکلت ساختمان‌ها، به ویژه در پروژه‌های بزرگ، نیازمند برخی محاسبات نسبتاً پیچیده است و ما برای انجام این محاسبات، نرم‌افزارهای تخصصی تولید می‌کنیم.

به گفته وی این نرم‌افزارها، همچنین می‌توانند میزان مصالح به کار رفته و دیگر اقلام مورد نیاز در صنعت ساختمان را نیز محاسبه کنند.

این فعال دانش‌بنیان افزود: این شرکت یک نرم افزار در زمینه بهینه‌سازی برش با نام pir تولید کرده است که در صنعت نفت کاربرد دارد و این نرم افزار توسط یک شرکت رومانیایی با قیمت ۳۰ هزار یورو عرضه می‌شود، در حالی که ما همین نرم‌افزار را با نرخ ۳۰ میلیون تومان به صنعت نفت کشور ارائه کرده‌ایم.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست‌جمهوری، صفری ضمن تاکید بر گسترش فعالیت‌های این مجموعه دانش‌بنیان گفت: تلاش داریم تا با توسعه فعالیت‌ها در صنایع مختلف، بتوانیم نرم افزارهای بسیار متنوع‌تری تولید کنیم و در زمینه اینترنت اشیاء نیز تولیداتی داشته باشیم.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir