فرودگاه ارومیه به اسم شهید باکری نامگذاری شد | پایگاه سازه خبر
دوشنبه, ۵ آبان , ۱۳۹۹ | Monday, 26 October , 2020
شناسه خبر:36163    ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۰۸
فرودگاه ارومیه به اسم شهید باکری نامگذاری شد

استاندار آذربایجان غربی از تغییر نام فرودگاه ارومیه خبر داد و گفت: با توجه به درخواست صورت گرفته و موافقت وزیر راه و شهرسازی، فرودگاه ارومیه به نام شهید باکری نامگذاری شد.

به گزارش سازه خبر، محمدمهدی شهریاری در بازدید از نصب سامانه کمک ناوبری فرودگاه شهید باکری ارومیه در با بیان اینکه پاسداشت نام و یاد شهدا یکی از وظایف اصلی مسئولان است افزود: نامگذاری فرودگاه ارومیه به اسم شهید باکری یکی از درخواست‌های مردم و مسئولان بوده است.

وی افزود: در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی این درخواست بار دیگر مطرح شد که با موافقت صورت گرفته، فرودگاه ارومیه به اسم شهید باکری نامگذاری شد.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان غربی در این بازدید گفت: پس از اجرای عملیات فوندانسیون از اواسط مرداد ماه سال جاری کارهای اصلی سایت از جمله نصب کانترپوزها، اجرای عملیات سیویل ورک آغاز و ظرف شش هفته پیشرفت پروژه به ۸۰ در صد رسیده است که حدود دو هفته از برنامه زمان بندی جلوتر است.

محمد علی نائل قراملکی با اشاره به اینکه برای نصب این سیستم ۲۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود اظهار امیداوری کرد: ظرف یک ماه آینده عملیات نصب و راه اندازی سامانه کمک ناوبری فرودگاه ارومیه به پایان خواهد رسید و سیستم آماده عملیات وارسی پروازی جهت تأیید عملکرد آن خواهد شد.

وی افزود: با توجه به برنامه ریزی انجام شده با مرکز وارسی پروازی تا دو ماه آینده بعد از نصب نهایی دستگاه، وارسی پروازی انجام خواهد شد تا سامانه جدید کاملاً عملیاتی و آماده سرویس دهی به پروازها شود. این سامانه در دو بخش هوایی و طرح تقرب فرودگاه شهید باکری ارومیه سرویس ناوبری هوایی ارائه خواهد داد.

این سامانه یکی از پیشرفته‌ترین و بروز ترین سامانه‌های کمک ناوبری موجود در سطح کشور بوده که با ارسال اطلاعات همزمان موقعیت هواپیما را در آسمان نسبت به شمال مغناطیسی تعیین و فاصله هواپیما تا فرودگاه مقصد را مشخص می‌کند.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir