عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران:*بازآفرینی شهری در شهرهای ایران رخ نداده است | پایگاه سازه خبر
دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹ | Monday, 13 July , 2020
شناسه خبر:29616    ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۸:۳۰
عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران:
بازآفرینی شهری در شهرهای ایران رخ نداده است

عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: ارایه بسته‌های تشویقی شهرسازانه بیشتر از اختصاص تسهیلات و وام در بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی کشور موثر است.

به گزارش سازه خبر، محمد آیینی در نشست تخصصی شهرسازی با عنوان «باز آفرینی شهری، تاب‌آوری شهرها» بیان کرد: بازآفرینی شهری هنوز در شهرهای ایران رخ نداده است و همچنان در مرحله بهسازی هستیم.

وی با بیان اینکه بهسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی از مقدمات افزایش تاب‌آوری شهری است، اظهار کرد: افزون بر این، پیشگیری و آینده‌نگری نیز با موضوع تاب‌آوری ارتباط دارد از همین رو باید بتوانیم جریانات جمعیتی کشور را به‌ گونه‌ای بررسی کنیم که از روند آن در دو دهه آینده آگاه باشیم درحالی که هنوز از این مهم غافل هستیم.

آیینی بهبود توسعه، تکمیل زیرساخت‌ها، احداث و نوسازی مسکن را از جمله اقدام‌های مهم در پیوند با تاب‌آوری عنوان کرد و افزود: تاب‌آوری در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، نهادی و کالبدی مورد توجه شهرسازان است و آنچه باید بیش از همه به آن توجه کرد، بعد  کالبدی است.

عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران با تاکید بر ضرورت آینده‌پژوهی و ساماندهی در حوزه شهرسازی با اشاره به سیل فروردین‌ماه ۹۸ شیرا،ز بیان کرد: آنچه در این سیل در محله سعدی شیراز رخ داد، تایید می‌کند که در ابتدا نباید اجازه می‌دادیم محله سعدی به این صورت شکل گیرد، این بدان معناست که در مرحله آینده‌پژوهی موفق نبوده‌ایم، مرحله بعد پیشگیری از بروز حادثه در این محله بود که از آن بازماندیم و در حال حاضر باید محله سعدی را ساماندهی کنیم.

وی با اشاره به اینکه در برنامه بهسازی و نوسازی، توسعه معابر شهری، افزایش میزان فضای سبز، افزایش حداقل ۲ برابری فضای عمومی و روبنایی، مرمت آثار باستانی و فرهنگی برای افزایش تاب‌آوری شهری در نظر گرفته شده است، بر ضرورت اجرای این موارد تاکید کرد.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir