شهردار تبریز:* تغییر کاربری فضای سبز در تبریز ممنوع است | پایگاه سازه خبر
سه شنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۸ | Tuesday, 18 February , 2020
شناسه خبر:30922    ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
شهردار تبریز:
تغییر کاربری فضای سبز در تبریز ممنوع است

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه تغییر کاربری فضای سبز در شهرداری ممنوع است، گفت: در ۲ سال گذشته به هیچ عنوان اجازه نداده ایم کاربری فضای سبز به کاربری دیگری تغییر پیدا کند.

به گزارش سازه خبر، ایرج شهین باهر  در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به آغاز کاشت گل و گیاه بهاره در مناطق مختلف تبریز و لزوم استفاده از ظرفیت های گلخانه ای برای تولید گل، اظهار کرد: برای خودکفایی در حوزه تولید گل اقداماتی در تبریز انجام شده و نتیجه آن کاهش میزان خرید گل بوده است.

وی افزود: با این حال شهرداری های مناطق برای تامین گل های مورد نیاز برای فصل کاشت، با قیمت مناسب باید در موقع مناسب نسبت به خرید پیش بهاره گل اقدام کنند.

شهین باهر با اشاره به اینکه سال ۱۳۹۹، از طرف شهرداری تبریز به عنوان سال فضای سبز و توسعه پارک ها نامیده شده است، اظهار کرد: توجه به فضای سبز و توسعه آن همیشه مورد توجه ما بوده و می خواهیم در سال آینده به شکل ویژه ای به این موضوع پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: توجه به حوزه فضای سبز جزو سیاست های کلی شهرداری تبریز است و لازم است تا شهرداری های مناطق نیز برای توسعه فضای سبز و پارک ها کمک کنند.

شهردار تبریز با تاکید بر ضرورت حفظ درختان و فضای سبز سطح شهر اظهار کرد: به عنوان مثال برخی از صاحبان زمین های اطراف ائل گلی قصد برش درختان و احداث هتل داشتند که در این راستا شهرداری تبریز با صرف هزینه، مانع از قطع این درختان شد.

شهین باهر افزود: در برخی مناطق درختانی وجود دارند که هرچند مالکیت آن ها بر عهده شهرداری نیست اما ما تلاش می کنیم که مانع قطع و از بین رفتن آنها شویم تا به حفظ فضای سبز شهر کمک کنیم.

وی با بیان اینکه پیش از این ۳۰ درصد از محل درآمد شهرداری ها از تغییر کاربری فضای سبز به کاربری های دیگر بود، یادآوری کرد:  طی ۲ سال گذشته اجازه نداده ایم هیچ کاربری فضای سبز تغییر یابد.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir