« شناسنامه اجتماعی محلات تبریز» تدوین می‌شود | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۹ فروردین , ۱۳۹۹ | Saturday, 28 March , 2020
شناسه خبر:31746    ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
« شناسنامه اجتماعی محلات تبریز» تدوین می‌شود

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز از اختصاص ردیف بودجه‌ای جهت ایجاد « شناسنامه اجتماعی محلات» در بودجه سال ۹۹ شهرداری خبر داد.

به گزارش سازه خبر، محمدحسین حسن‌زاده در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه امیدواریم این بودجه توسط شورای محترم شهر تبریز تصویب شود، اظهار کرد: خوشبختانه با تاکید شهردار محترم تبریز، هم اکنون نسبت به رفع مسائل و آسیب‌های اجتماعی شهر نگاه مثبتی وجود دارد.

او از آسیب‌های اجتماعی به عنوان اصلی‌ترین مشکل کلانشهرها نام برد و افزود: هر کلانشهر و مدیریت شهری‌ای که بدون برنامه و نسخه جهت رفع مداخلات و مسائل شهری و اجتماعی عمل کند، موفق نخواهد بود.

حسن‌زاده ادامه داد: مقرر شده در شهرهای بزرگی مثل تبریز که دارای سکونتگاه‌های غیر رسمی و بافت‌های فرسوده هستند، «رصدخانه اجتماعی» ایجاد شود.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز تصریح کرد: در شهرداری تبریز نیز مقدمات ایجاد این رصدخانه انجام یافته و شهرداری تبریز نیز به عنوان عضو مستقیم رصدخانه اجتماعی کشور، به طور مستمر و آنلاین مکلف به رصد مسائل اجتماعی خواهد بود.

او با اشاره به آثار مثبت طرح آماده سازی شناسنامه اجتماعی محلات تبریز، خاطرنشان کرد:این طرح سبب می‌شود از وضعیت اجتماعی و شاخص‌های موجود اجتماعی محلات اطلاع داشته باشیم و بدانیم در کدام محله چه مشکلی وجود دارد تا بر همان اساس برنامه ریزی داشته باشیم.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir