رئیس بسیج مهندسین عمران و معماری آذربایجان شرقی:* عدم توجه به مدیریت واحد شهری حلقه مفقوده در شهرهاست/”سازه خبر” صدای رسای مهندسان است | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰ | Thursday, 20 January , 2022
شناسه خبر:45774    ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸
رئیس بسیج مهندسین عمران و معماری آذربایجان شرقی:
عدم توجه به مدیریت واحد شهری حلقه مفقوده در شهرهاست/”سازه خبر” صدای رسای مهندسان است

مهندس وحید صالح زاده رئیس بسیج مهندسین عمران و معماری آذربایجان شرقی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج با مهندس سید حسین هاشمی مدیر مسئول پایگاه “سازه خبر رسانه توسعه و آبادانی” نخستین و پربازدیدترین رسانه تخصصی حوزه شهری شمالغرب کشور و اعضای تحریریه این رسانه دیجیتال دیدار کرد.

به گزارش سازه خبر، رئیس بسیج مهندسین عمران و معماری آذربایجان شرقی ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج گفت: الحمدلله این رسانه‌ی دیجیتال توانسته با عملکرد درست خود در جایگاه مناسبی قرار گیرد که با فعالیت های مستمر شاهد پیشرفت روزافزون “سازه خبر” هستیم.
وی با اشاره به اینکه “سازه خبر” را می‌توان صدای رسای مهندسان دانست، اظهار داشت: قطعاً وجود این رسانه موهبتی برای جامعه مهندسان علی الخصوص اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان است چراکه در انتخابات اخیر هیئت مدیره این سازمان شاهد فعالیت‌های مفید و تاثیرگذار “سازه خبر” بودیم، بنابراین به جرات می‌توان گفت “سازه خبر” صدای رسای مهندسان است.
مهندس صالح زاده افزود: مطالبه گری ” سازه خبر” موجب شد تا هیئت مدیره‌ی دوره‌ی قبلی ملزم به پاسخگویی عملکردشان باشند و این موضوعی مسرت بخش است، زیرا اصلی‌ترین رسالت رسانه‌ها نیز همین است که از مسئولین مطالبه نمایند و آنان نیز پاسخگو باشند.
وی تصریح کرد: رشد و تمدن سازی اسلامی در جامعه‌ مستلزم توجه ویژه به دغدغه های مردم است که سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز از این قاعده مستثنی نیست، این سازمان با دارا بودن حدود ۳۳ هزار عضو بخش مهمی از جامعه را تشکیل می دهند که به صورت مستقیم با زندگی مردم ارتباط دارند بنابراین اگر در نظام مهندسی کوچکترین اتفاقات مثبتی بیافتد تاثیر مثبت آن در بخش های مختلف جامعه در شورای شهر، شهرداری، استانداری و نهایتا زندگی مردم نیز قابل مشاهده خواهد بود.
رئیس بسیج مهندسین عمران و معماری آذربایجان شرقی عدم توجه به مدیریت واحد شهری را حلقه مفقوده در شهرها عنوان کرد و اظهارداشت: در حال حاضر در شهرها علی الخصوص کلانشهرها در بحث مدیریت واحد شهری مشکلات و چالش‌هایی وجود دارد و قانون فراگیری در این خصوص وجود ندارد که مشخص شود که امورات شهری  بر عهده فرمانداری است یا شهرداری؟!
وی افزود: حل این موضوع مستلزم این‌است که هماهنگی های لازم صورت گرفته و مسئولیت طرح تفصیلی و رشد شهری به‌ عهده یکی از این دو نهاد باشد و جوابگوی امورات باشد. در حالت فعلی نیز باید انسجام‌ و برنامه ریزی های لازم صورت گیرد که در این راستا می توان از ظرفیت عظیم بسیج بهره برد.


مهندس صالح زاده در ادامه خصوص سازمان  نظام مهندسی ساختمان اذربایجان شرقی نیز بیان کرد: بر عملکرد این سازمان علارغم رشد‌هایی که دیده می‌شود انتقاد هایی نیز وارد است و مشاهده می‌شود افرادی که مدت طولانی تری در هیئت مدیره حضور داشته‌اند بیشتر انتقاد ها شامل آنها می‌شود.
وی افزود: مسائل درون سازمانی که یکی از دغدغه ‌های موجود در سازمان نظام مهندسی می‌باشد باید در اولویت قرار گرفته و رفع شوند، علاوه بر این نباید بگذاریم بدنه‌ی نظام مهندسی از افراد غیر متخصص تشکیل یابد، باید ساز و کاری تعیین گردد تا در ورود افراد به درون سازمان دقت لازم به عمل آید.
رئیس بسیج مهندسین عمران و معماری آذربایجان شرقی ادامه داد: رفع این چالش‌ها مستلزم اتحاد و انتقاد همراه با برنامه است، در مجموعه نیز باید کارگروه هایی ایجاد شود تا در جهت رفع آسیب‌هایی که نظام مهندسی را تهدید می‌کنند حرکت نمایند.
وی افزود:در راستای تشکیل این کار گروه‌ها،حضورارگان هایی که صاحب رای هستند نیز تاثیر مثبت خواهد گذاشت.
مهندس صالح زاده تاکید کرد: به شخصه معتقد هستم که باید قوانین اصلاح شود، زمینه های ایجاد فساد شناسایی و برطرف شود ومسیر برای فعالیت قانونی تمامی مهندسان هموار گردد تا بدین ترتیب افراد مسئله دار یا اصلاح شوند و یا کنار بروند.

در این دیدار مهندس سید حسین هاشمی مدیر مسئول پایگاه “سازه خبر” با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج از حمایت های بی دریغ مهندس صالح زاده رئیس بسیج مهندسین عمران و معماری آذربایجان شرقی از “سازه خبر” قدردانی کرد و گفت: قطعا ورود بسیج به هر حوزه سبب خیر و برکت بوده است و حوزه مسائل فنی و مهندسی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir