تکمیل کریدور ریلی غرب کشور | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰ | Saturday, 17 April , 2021
شناسه خبر:39480    ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
تکمیل کریدور ریلی غرب کشور

یک مقام مسئول در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه راه‌آهن همدان-سنندج توسط پیمانکار از دو طرف پروژه در حال اجرا است، گفت: تلاش می‌کنیم این خط‌آهن حداکثر در تابستان ۱۴۰۰ به پایان برسد.

به گزارش سازه خبر به نقل از فارس، عباس خطیبی درباره آخرین وضعیت خط آهن همدان ـ سنندج بیان کرد: راه‌آهن همدان – سنندج در قالب پروژه‌های جهش تولید، پیش‌بینی شده‌ و در حال تکمیل است.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: راه‌آهن همدان-سنندج، به عنوان بخشی از طرح بزرگ ریلی راه‌آهن تهران – همدان – سنندج است که در راستای ایجاد کریدور ریلی در غرب کشور اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: پیش از این و در سال ۹۶ راه‌آهن ‌تهران – همدان به طول ۲۷۰ کیلومتر به بهره‌برداری رسید و طبق برنامه ریزی اتصال مراکز استان به شبکه ریلی، در ادامه سنندج هم به عنوان مرکز استان به شبکه راه‌آهن سراسری متصل می‌شود.

خطیبی اظهار کرد: ‌راه‌آهن همدان-سنندج در ادامه خط‌آهن تهران-همدان، از ایستگاه راه‌آهن همدان منشعب می‌شود و پس از‌ گذشت از ‌شهرهای بهار، لالجین و در ادامه صالح‌آباد، قروه و دهگلان، به ایستگاه راه‌آهن در حال ساختِ سنندج در شهر سنندج متصل می‌شود؛ ایستگاه راه‌آهن سنندج حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه این مسیر ریلی ‌۱۵۱ کیلومتر طول دارد و در ۳ قطعه در حال احداث است، افزود:‌ قطعه یک پروژه ۶۴٫۵‌ کیلومتر طول دارد، طول قطعه دوم ‌۵۶٫۳‌ کیلومتر و طول قطعه سوم‌ ۲۹٫۵‌ کیلومتر است.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ادامه داد: حدود ۴۸ کیلومتر از این مسیر ریلی در استان همدان ساخته می‌شود و ۱۰۲ کیلومترِ ادامه مسیر، در استان کردستان است.

خطیبی با بیان اینکه زیرسازی و روسازی این خط ریلی ‌در قطعات مختلف پروژه در ‌‌حال انجام است، افزود: از سمت همدان روسازی و ریل گذاری مسیر به صورت مکانیزه آغاز شد و در حال انجام است، همچنین از طرف سنندج هم ریل‌گذاری در حال انجام است.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ادامه داد: ‌این پروژه ریلی به خوبی توسط پیمانکار در حال اجرا است و تلاش می‌کنیم این پروژه حداکثر در تابستان ۱۴۰۰ به پایان برسد.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir