تملک 80 درصدی پروژه مسکونی چوخورلار | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰ | Saturday, 17 April , 2021
شناسه خبر:39466    ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
تملک ۸۰ درصدی پروژه مسکونی چوخورلار

مدیرعامل شرکت عمران و توسعه آذربایجان گفت: با درایت شهردار تبریز پیشرفت فیزیکی و اجرای عملیاتی پروژه ها طی مدت سه سال گذشته سرعت بیشتری به خود گرفته است.

به گزارش سازه خبر، عباسی در تشریح اقدامات شرکت عمران و توسعه آذربایجان اظهار کرد: با وجود اینکه درآمد شهرداری ها کم است و در بعضی از شهرها پروژه هایی وجود دارد که چند سالی است تعطیل شده، اما شهرداری تبریز توانسته همه پروژه های در دست اجرا را با سرعت بیشتری پیش ببرد.

او ادامه داد: پروژه های مهمی همچون مجتمع مسکونی ۶۰۰ واحدی صدرا و یا مجتمع تجاری عتیق که پیش از این، درصد کمی از آنها کار شده بود، در دوره فعلی با سرعت بیشتری در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت عمران و توسعه آذربایجان عنوان کرد: مهم ترین هدف و رسالت این شرکت، ساخت و ساز و اصلاح بافت ناکارآمد شهری است و در این راستا ما پروژه های مختلفی را به بهره برداری رسانده و یا در حال اجرای آن هستیم. پروژه مجتمع ۱۷۱ واحدی ارم و ۲۰۰ واحدی مسکونی عتیق به بهره برداری رسیده و ۹۰ درصد تجاری عتیق به فروش رفته و هم اکنون مگاپروژه عتیق ۱ و ۲ نیز با چهار هکتار مساحت در حال احداث است.

او افزود: اجرای پروژه مسکونی ۶۰۰ واحدی صدرای اندیشه نیز که چند سال تعطیل شده بود، در دوره فعلی مدیریت شهری کار خود را دوباره از سر گرفته و تلاش می کنیم تا پایان سال، پیشرفت فیزیکی این پروژه را تا ۳۵ درصد افزایش دهیم. تلاش می کنیم این پروژه مسکونی را تا دو سال آینده به بهره برداری برسانیم.

عباسی گفت: پروژه میار میار با پنج هکتار مساحت در مرکز شهر، در سه فاز اجرا خواهد شد. این پروژه به شکل فاز به فاز اجرا می شود که هم اکنون مسکونی آن به اتمام رسیده و تجاری، خدماتی و تفریحی آن پس از تملک، از سال آینده شروع می شود.

او ادامه داد: پروژه مسکونی چوخورلار نیز که در بافت فرسوده و ناکارآمد به مساحت کلی ۲۵ هزار متر قرار دارد، ۸۰ درصد تملک آن انجام شده و پس از تملک کامل، احداث آن آغاز می شود.

مدیرعامل شرکت عمران و توسعه آذربایجان اظهار کرد: اولویت اصلی ما این است که با رعایت کلیه ضوابط شهرسازی، این پروژه ها را به اتمام برسانیم و اگر در تکمیل پروژه ها تاخیر ایجاد شده، دلیل آن تورم و افزایش قیمت مصالح بوده است.

او با بیان اینکه شهرداری تبریز و شرکت عمران و توسعه آذربایجان، به پروژه ها به چشم درآمد نگاه نمی کند، گفت: در بحث بازآفرینی شهری، فقط شهرداری مسئولیت ندارد اما شهرداری توانسته در این راستا اقدامات مهمی انجام دهد.

عباسی بیان کرد: ما با مکان سنجی، شش نقطه از شهر را برای احداث مجتمع های مسکونی مشخص کرده ایم و پیش بینی می کنیم تعداد واحدهای مسکونی قابل توجهی در این مناطق احداث شود که در این راستا با اداره کل مسکن و شهرسازی نیز تعامل داریم.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir