تامین کل زمین طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای زیر 25 هزار نفر | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۳۹۹ | Sunday, 9 August , 2020
شناسه خبر:34253    ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۷:۲۸
تامین کل زمین طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن در ارتباط با وضعیت تعیین زمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی از طرح اقدام ملی مسکن گفت: تاکنون زمین لازم برای ساخت این واحدهای مسکونی تامین شده و در اختیار نهادهای سازنده قرار گرفته است.

به گزارش سازه خبر به نقل از فارس، علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ضمن اشاره به در دستور کار قرار گرفتن ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن، گفت: از مجموع ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن، ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید ساخته می‌شود که ساخت این واحدها مطابق برنامه ارائه شده از سوی متولیان این حوزه در دستور کار قرار دارد. همچنین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی دیگر نیز در بافت فرسوده احداث خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در تشریح ۱۰۰ هزار واحد باقی مانده از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن، اظهار داشت: باقی مانده واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر احداث می‌شود که عمده عملیات ساخت این واحدها با کمک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می‌پذیرد.

وی در توضیح نقش سازمان ملی زمین و مسکن در طرح اقدام ملی مسکن، افزود: سازمان ملی زمین و مسکن وظیفه دارد زمین لازم به منظور احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی مذکور را در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دهد. در همین راستا، تاکنون زمین لازم برای ساخت ۱۰۰هزار واحد مسکونی تامین شده و در اختیار نهادهای سازنده قرار گرفته است.

*واگذاری زمین در راستای رفع دغدغه رئیس جمهور در دستور کار است

نبیان در ارتباط با خبر رئیس جمهور مبنی بر واگذاری ۲۵۰هزار هکتار زمین به وزارت راه و شهرسازی به منظور ساخت مسکن گفت: سازمان ملی زمین و مسکن در راستای تعهدات قانونی خود نسبت به رفع دغدغه رئیس جمهور به منظور حل مشکل مسکن اقدام خواهد کرد.

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن در پایان ضمن اشاره به عزم جدی دولت به منظور سامان بازار مسکن گفت: همه دستگاه‌های متولی در حوزه مسکن تلاش می‌کنند در چارچوب قانون به رفع دغدغه مسکن مردم بپردازند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir