افزایش ۹۰۰درصدی صدور پروانه ساختمانی در منطقه 9 تبریز | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۹ | Thursday, 25 February , 2021
شناسه خبر:39307    ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۴
افزایش ۹۰۰درصدی صدور پروانه ساختمانی در منطقه ۹ تبریز

شهردار منطقه ۹ تبریز از افزایش ۹۰۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی طی ۱۱ ماهه نخست امسال نسبت به سال ۹۶ خبر داد.

به گزارش سازه خبر، بهرام نسیانی اظهار داشت: از سال ۸۸ تا ۹۶ میانگین پروانه ساختمانی صادر شده به طور ماهانه ۱.۱ بود.

نسیانی افزود: طی سه و نیم سال گذشته تلاش شد تمام سمت و سو و سیاست گذاری‌ها در انتخاب و اجرای پروژه‌ها مبنی بر توسعه آفرینی باشد. اگر صدور پروانه ساختمانی علی رغم رکود در صنعت ساختمان  ۹۰۰ درصد افزایش داشته، به دلیل این بوده که پروژه‌های انتخاب شده در حوزه خدمات شهری و عمرانی با خود توسعه به همراه داشته اند.

او ادامه داد: اواخر سال ۹۶ سهم الشرکه مالک برای مشارکت در ساخت و ساز ۱۷ درصد بود و امروز بالای ۵۵ درصد است.

شهردار منطقه ۹ تبریز خاطرنشان کرد: فهم مشترک مجموعه مدیریت شهری و شورای شهر از شهرک خاوران سبب گشت امروز این شهرک پس از ۳۰ سال از رکود خارج شده و به شکوفایی برسد.

نسیانی با اشاره به اینکه تا امروز هیچ گونه تغییر کاربری که سهم کاربری عمومی را کاهش دهد نداشته ایم، گفت: به بهانه کسب درآمد یا افزایش تراکم، تغییر کاربری انجام نداده‌ایم و ادعا داریم علی رغم مشکلات مالی، مسائل اقتصادی به نوعی تامین شده و اجازه نداده‌ایم نه تنها کاربری فضای سبز کاهش یابد که حتی سهم سرانه‌های عمومی در طرح‌های تفصیلی و طرح‌های جامع شهری لحاظ شده است.

او در بخش دیگری از سخنان خود از تهیه الگوی سیما و منظر شهری بود برای اولین بار در کشور با همکاری سازمان نظام مهندسی، استانداری و مجموعه شهرداری خبر داد.

شهردار منطقه ۹ تبریز اظهار داشت: این اقدام خوب طی یک و نیم سال گذشته انجام یافته و کلیات آن در کمیسیون ماده ۵ مصوب شد و در مرحله ابلاغ مصوبه است.

نسیانی خاطرنشان کرد: بدین ترتیب با این مصوبه، هنگام صدور پروانه ساختمانی به پیوست الگوی نما ارائه می‌شود تا به لحاظ متریال و طیف رنگ ساختمان ها نمایی همگون داشته باشند.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir