افزایش ۱۷.۵ درصدی صدور پروانه ساختمانی | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹ | Saturday, 30 May , 2020
شناسه خبر:29338    ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
افزایش ۱۷.۵ درصدی صدور پروانه ساختمانی

طی سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده در پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران رشد ۱۷.۵ درصدی داشته است.

به گزارش  سازه خبر، نتایج طرح گردآوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور در سال ١٣٩٧ از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

الف- شهر تهران

در سال ١٣٩٧، تعداد ٧۶۵١١ واحد مسکونس در پروانه‌هاس صادرشده براس احداث ساختمان از سوس شهردارس تهران، پیش‌بینس شده است که نسبت به سال گذشته حدود ١٧.۵ درصد افزایش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌ها ٧.٠ واحد بوده است.

تعداد ١٠٩٥٤ پروانه‌ی احداث ساختمان توسط شهرداری‌ تهران در سال ٩٧ صادرشده است که نسبت به سال گذشته حدود ١٧.٦ درصد افزایش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان‌ صادرشده از سوی شهرداری‌ تهران در سال ٩٧ بالغ ‌بر ١٤٣٤١ هزار مترمربع بوده است که نسبت به سال گذشته حدود ٢١,٣ درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره‌ی مورد بررسی حدود ١٣٠٩ مترمربع بوده است.

ب- کل نقاط شهری کشور

در سال ١٣٩٧، تعداد ٣٧٦٥٧٥ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور پیش‌بینی شده است که نسبت به سال گذشته حدود ١٦,٦ درصد افزایش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌ی احداث ساختمان ٢.٦ واحد بوده است‌.

تعداد ١٤٢٠٣٩ پروانه‌ی احداث ساختمان توسط شهرداری‌های کشور در سال ٩٧ صادرشده است که نسبت به سال گذشته حدود ١٦.٣ درصد افزایش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان‌ در سال ٩٧ حدود ٧٢٠١١ هزار مترمربع بوده است که نسبت به سال گذشته ٢٠.٥ درصد افزایش داشته است.  متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌ها ٤٩٤ مترمربع بوده است.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir