افتتاح طرحهای عمرانی بنیاد مسکن آذربایجان شرقی با اعتباری بالغ بر20 میلیارد تومان | پایگاه سازه خبر
جمعه, ۱۳ تیر , ۱۳۹۹ | Friday, 3 July , 2020
شناسه خبر:28299    ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
افتتاح طرحهای عمرانی بنیاد مسکن آذربایجان شرقی با اعتباری بالغ بر۲۰ میلیارد تومان

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از افتتاح و بهره برداری از۲۰ میلیاردتومان طرح عمرانی در روستاهای استان ‏همزمان با روز روستا خبر داد.‏

به گزارش سازه خبر، حافظ باباپور در بازدید از پروژه های بنیاد مسکن در سطح روستاهای استان گفت: همزمان با فرا رسیدن روز روستا، طرح های عمرانی بنیاد مسکن با اعتباری بالغ بر ۲۰۳ میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
وی با اشاره ای به جزئیات این طرح ها گفت: طرح هادی و آسفالت معابر روستایی در ۱۳ شهرستان که شامل ۴۵ روستا می شود، با اعتبار ۹۸ میلیارد ریال در این روز اجرایی می گردد.
باباپور تهیه ۹۳۲ جلد سند مالکیت روستایی در سطح روستاهای استان با اعتبار ۷۳۸ میلیون ریال، تهیه ۳۳۰ جلد سند مالکیت شهری برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر با اعتبار ۲۶۴ میلیون ریالی، افتتاح نمادین ۲۱ واحد احداثی از محل تسهیلات طرح ویژه در سطح روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال و پرداخت کمک بلاعوض به اقشار کم درآمد روستایی و خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی در روستاهای استان با اعتبار ۸۷ میلیارد ریال را از برنامه های بنیاد مسکن برای روز روستاها دانست.
وی همچنین با اشاره ای به خلاصه عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از زمان تاسیس تا شهریور ماه ۹۸ گفت: تهیه و مطالعه طرح هادی روستایی در دو هزار و ۱۳ روستا، بازنگری طرح هادی روستایی در ۴۳۴ روستا و اجرای طرح هادی روستایی در ۸۴۲ روستا از جمله فعالیت های بنیاد مسکن در حوزه طرح هادی بوده که میانگین کشور در این خصوص ۴۸ درصد و میانگین استانی ۴۴ درصد است.
باباپور ادامه داد: صدور ۲۱۴ هزار سند روستایی، ۲۵ هزار سند در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، ۲۱ هزار پروانه ساختمانی، تخصیص ۴۴ هزار تن قیر رایگان از سال های ۹۴ تا ۹۷ و ۱۵ هزار قیر رایگان سال ۹۷ از دیگر اقدامات بنیاد مسکن از زمان افتتاح تاکنون بوده است.
وی افزود: سطح آسفالت اجرا شده از محل قیر رایگان سال ۹۷، یک میلیون و ۴۵۰ هزار مترمربع و سطح اسفالت اجرایی از محل قیر رایگان سال های ۹۴ تا ۹۷، دو میلیون و ۹۱۶ هزار مترمربع بوده است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان‌شرقی در خصوص طرح بهسازی روستایی گفت: از سال ۷۴ تا ۸۴، هشت هزار و ۳۳۵ واحد مسکونی و از سال ۸۴ تا ۹۷، ۱۳۱ هزار واحد مسکن روستایی بهسازی شده اند.
وی ادامه داد: همچنین ۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی و چهار هزار و ۴۰۰ واحد شهری آسیب دیده زلزله سال ۹۱ ارسباران بازسازی شده اند، ساخت و نصب ۱۲ هزار واحد دامی و انباری در زلزله ارسباران از دیگر اقدامات بنیاد مسکن در این مناطق بوده است.
باباپور افزود: همچنین ۹۵۴ واحد مسکونی روستایی و شهری اسیب دیده سیل و ۳۵۰ واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله سراب (منطقه شربیان) بازسازی شده اند.
وی کل واحدهای مسکونی نوسازی و مقاوم سازی شده روستایی و شهری را ۱۶۶ هزار واحد مسکونی دانسته و گفت: میانگین مقاوم سازی کشوری ۴۲ درصد و استانی ۴۸ درصد است.
باباپور از پرداخت هزار و ۳۶۳ هزار میلیارد ریال کمک بلاعوض به واحدهای مسکونی آسیب دیده از حوادث، ۵۳ میلیارد ریال کمک بلاعوض به واحدهای نیمه تمام روستایی، ۱۹ میلیارد ریال کمک بلاعوض به واحدهای نیمه تمام تحت پوشش نهادهای حمایتی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به ۴۳ هزار و ۷۸۸ واحد مسکونی خبر داد.
مدیر کل بنیاد مسکن استان ادامه داد: احداث ۱۴ کتابخانه روستایی، ۹ مجتمع فرهنگی و هنری، ۱۶ هزار طرح مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و ۱۱ هزار و ۵۰۰ مسکن ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد شهری از دیگر اقدامات بنیاد از ابتدا تاکنون بوده است.
وی همچنین تعداد واحدهای مسکونی احداث شده برای محرومین از طریق خیرین مسکن ساز را هزار و پنج واحد دانست.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir