اجرای طرح کاداستر در بیش از ۴۷۹ هزار هکتار از اراضی آذربایجان شرقی | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۹ | Thursday, 25 February , 2021
شناسه خبر:38735    ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
اجرای طرح کاداستر در بیش از ۴۷۹ هزار هکتار از اراضی آذربایجان شرقی

مدیر کل ثبت اسناد و املاک آذربایجان شرقی گفت: طرح کاداستر اراضی کشاورزی در ۴۷۹ هزار و ۶۱۷ هکتار از زمین‌های کشاورزی استان در حال اجرا است.

به گزارش سازه خبر، محمد افخمی در حاشیه جلسه تحویل اسناد اراضی به کشاورزان در گفت‌وگو با خبرنگاران از تهیه نقشه زمین‌های کشاورزی به مساحت ۳۴۰ هزار و ۲۶۰ هکتار در استان خبر داد و افزود: با مستندسازی اراضی زراعی و باغی و با اجرای طرح کاداستر و حدنگار در ۱۰ ماه گذشته بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی تعیین تکلیف شده است و ۸۰ برگ سند صادر شده و ۱۰۰ پرونده هم در مرحله آگهی قرار دارد که به زودی صادر خواهد شد.

وی با بیان این‌که پس از تایید سازمان نقشه برداری کشور از میزان اراضی که طرح کاداستر در آن‌ها اجرا می‌شود، به مساحت ۲۲۳ هزار و ۶۸۱ هکتار از زمین‌های کشاورزی برای ثبت نهایی و اسناد تک برگ در اداره کل ثبت استان صادر می‌شود، گفت: پس از نقشه برداری و رفع تداخلات در این مرحله با فراخوان کشاورزان، اسناد نسقی اراضی کشاورزی پس از ۵۰ سال به صورت سند تک برگی برای صاحبان زمین‌های کشاورزی استان صادر می‌شود.

وی با بیان این‌که از نظر جانمایی اراضی کشاورزی در ثبت اسناد و املاک، رتبه اول کشور به آذربایجان شرقی اختصاص دارد، افزود: از نظر رفع تداخلات اراضی در کشور نیز در سال ۹۷ و ۹۸ و هم‌چنین در بحث کاداستر در سال ۹۸ رتبه اول کشور به آذربایجان شرقی اختصاص دارد.

افخمی اجرای طرح کاداستر را از اهداف دولت الکترونیک در بخش کشاورزی دانست و گفت: حدنگاری (کاداستر) اراضی، مجموعه فعالیت‌هایی هم‌چون تهیه نقشه با استفاده از عکس‌ها و تصاویر زمینی، دریایی، هوایی، ماهواره‌ای، تبدیل رقومی عکس‌ها و تصاویر، عملیات زمینی نقشه برداری، ویرایش و تکمیل نقشه‌های زمینی و تطبیق نقشه با وضعیت واقعی و موجود املاک، اضافه کردن تمامی اطلاعات ثبتی، حقوقی و توصیفی، کنترل نهایی و بروزرسانی آن را شامل می‌شود.

به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، وی از کشاورزان در مناطق مختلف استان خواست تا در روند اجرای طرح‌های کاداستر و رفع تداخل اراضی در نشان دادن حد و مرز قطعات و ارائه مدارک مورد نیاز همکاری لازم را داشته است.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir